Vlajková loď 16. radu
telefónov MEIZU

Obrazovka tvorí 89,57 % prednej strany telefónu

Telefóny MEIZU radu 16 sú výkvetom mobilných telefónov s full screen displejom. Ľavý aj pravý rámček o šírke iba 1,43 mm predstavuje pre spoločnosť MEIZU skutočný prielom. Vďaka týmto rozmerom sa nám totiž podarilo dosiahnuť rovnakej šírky displeja (40 mm), aká sa bežne používa pri obrazovke AMOLED COF obľúbených telefónov spoločnosti Samsung. To znamená, že môžete obrazovku využiť skutočne naplno. Horný rámček o šírke 7 mm v sebe potom schováva mikrofón, superlineárný reproduktor, 20MP fotoaparát a niekoľko dalších na zákazku prispôsobených snímačov. V skutočnosti nemusíme veci vidieť, aby sme vedeli, že tam sú. My sme napríklad naschvál zachovali horný panel telefónu úplne neporušený, a jediné, čo tak uvidíte, je šošovka predného fotoaparátu.

Neuveriteľne výkonný s hodnotením 290.000 bodov

Nový procesor Qualcomm Snapdragon 845 s jadrovou architektúrou Kryo™ 385 dosahuje frekvencie až 2,8 GHz. Tiež GPU Adreno 630 novej generácie a vyspelá 10nm procesná technológia FinFET prispievajú k nadštandardnému výkonu a efektívnemu riadeniu spotreby energie.

Hexagon 685 Čip s UI
8GB LPDDR4X pamäť
128GB UFS2.1 flash pamäť

Meria na šírku iba 7,3 mm,ale napriek tomu podporuje rozpoznávanie odtlačkov prstov v obrazovke

Vytvoriť celoplošný displej nie je problém, ale kľúčom je čo najlepšie ho využiť. Priložte prst na ikonu odtlačku prstu a náš vyspelý modul optického rozpoznávania odtlačkov prstov novej generácie zabudovaný v obrazovke vám telefón počas milisekúnd odomkne. Použili sme totiž novú metódu vrstvenia optimalizovanú pre AMOLED displeje a optickú čítačku prstov, vďaka ktorej sa nám podarilo metódu rozpoznávania odtlačkov prstov v displeji implementovať aj do tohto ultra tenkého telefónu.

Odomykanie aplikácií

Rozmanitosť gest

Existuje pohodlnejšie ovládanie telefónu ako pomocou funkcie Super mBack? Ťažko. My sme sa rozhodli šetriť drahocennú plochu obrazovky. Dotknite sa tlačidla na spodnej časti obrazovky a prejdite prstom nahor pre návrat na predchádzajúcu obrazovku, dlho prejdite pre návrat na domovskú obrazovku, alebo obrazovku prejdite a podržte, aby ste zobrazili všetky spustené aplikácie. Tieto gestá sú podporované tiež na ľavej aj pravej strane displeja. Nám v MEIZU záleží na desiatkach miliónov užívateľov nášho operačného systému Flyme a nerobíme preto žiadne zmeny len tak, pre nič za nič. Zachovali sme teda navigačnú lištu Androidu, ale s vylepšeným dizajnom tlačidla Super mBack. Takže ovládacie prvky zostávajú rovnaké, ale telefón teraz pôsobí oveľa kompaktnejšie.

Výber v štýle Jacka Wonga a kombinácie v štýle MEIZU

Špičkový fotoaparát IMX380 spoločnosti Sony umožňuje telefónom MEIZU radu 16 veľkú svetelnosť ƒ/1.8 a pixely veľké až 1,55 μm. Sekundárny snímač IMX350 potom telefónom MEIZU radu 16 dovoľuje podporu funkcie bokeh a až trojnásobný bezstratový zoom. A vďaka štvorosej optickej stabilizácie obrazu a viacsnímkovej redukcie šumu od spoločnosti ArcSoft prináša táto kombinácia dvoch fotoaparátov (12 MP a 20 MP) neuveriteľné výsledky, obzvlášť v slabšom svetle.

IMX380 prvotriedny snímač
3x bezstratový zoom
1.55μm veľké pixely
ƒ/1.8 veľká svetelnosť

Menší, ale vylepšený

Aby sme zaistili lepší užívateľský zážitok, vybavili sme telefóny MEIZU 16. radu na zákazku vyrobeným predným modulom s optickým dizajnom, ktorý z nich urobí medzi telefónmi s 20MP predným fotoaparátom vášho favorita.
Inteligentná funkcia sa v tomto prípade plne vyrovná duálnemu fotoaparátu. A pokročilé algoritmy vylepšenia vzhľadu spoločnosti ArcSoft sa postarajú, aby vaša tvár vyzerala na selfies vždy dokonale.

Úžasný na dotyk s dych vyrážajúcim zvukom mEngine 2.0

Aby sme dodali 16.radu telefónov MEIZU na dynamike, podstúpil haptický motor mEngine radu ďalších vylepšení a upgradov. Podporuje teraz až 10 systémových profilov. A naši inžinieri vybavili mEngine vysokonapäťovým pohonným čipom, ktorý dokáže v okamžiku zrýchliť aj úplne zastaviť. Vďaka tomu sú telefóny MEIZU radu 16 schopné jedinečným spôsobom napodobiť rytmus zvonenia, aby ste si mohli každú skladbu naplno užiť.

Algoritmus automatickej adaptácie automaticky upraví odozvu na základe tisícov scenárov.
Algoritmus napodobňovania vibrácií simuluje vibrácie spôsobené reálnymi objektmi ako napríklad údery srdca alebo skrolovacie koliesko.
Algoritmus rozpoznávania skladieb prispôsobí vibrácie rytmu daného zvonenia.
Snehovo biela Polnočná čierna

Hra so svetlom a 3D zaoblené sklo

Kreativita spoločnosti MEIZU sa odráža v mnohých aspektoch telefónov MEIZU 16. radu. S použitím technológie sedemvrstvového vákuového vyparovania sa nám podarilo docieliť úplne novej jedinečnej textúry, ktorá na povrchu telefónu vytvára unikátnu hru svetla a tieňov. A k tomu sme ešte opakovane upravovali a dolaďovali aj zaoblenie telefónov, aby vám rada 16 od MEIZU úplne prirodzene padla do ruky. A posledná dizajnová čerešnička na torte: sklenená zadná strana je krásne doplnená kovovým rámčekom po obvode telefónu.

Dva reproduktory novej generácie

Naša spoločnosť sa vždy snaží prekonávať technické limity, a to aj to čo sa týka zvuku. Vďaka mnohopočetným úpravám polohy, uhla i vzdialenosti dokázali nové duálne superlineárne reproduktory telefónov MEIZU radu 16 opäť predčiť maximálnu amplitúdu predchádzajúcej generácie. A aby sme zaistili vynikajúci zvuk aj pri veľmi hlasnom prehrávaní, použili sme väčšiu membránu a nový algoritmus redukcie šumu, ktoré spoločne umožňujú oveľa stabilnejší zvuk.

Vylepšený Android 8.0

Snapdragon 845 a Flyme 7 sú zárukou prvotriedneho výkonu. Najnižšia vrstva operačného systému Android 8.0 inteligentne reguluje urýchlenie aplikácií telefónov MEIZU radu 16, ich herný výkon aj zobrazenie. Napríklad, podľa potřeby denne používaným aplikáciám ukladá vyššiu prioritu a tie tak budú fungovať rýchlejšie pri vyššej náročnosti danej aplikácie. Tieto procesy sú oku užívateľa neviditeľné, ale výsledok je neprehliadnuteľný

Technológia 2 × 2 MIMO

Telefóny MEIZU radu 16 disponujú štvorkanálovým modulom Wi-Fi s frekvenciami 2,4 GHz i 5 GHz. Pre zaistenie signálu nie sú potrebné žiadne špeciálne úkony. Telefón sme vybavili špičkovým 845 RF systémom a tiež nezávislým zosilňovačom signálu, ktoré spoločne pomáhajú zvýšiť rýchlosť sťahovania až o 60 %.

Chladenie "vodou"

Snaha o dosiahnutie prvotriedneho výsledku je poznať v každom detaile telefónov radu 16 spoločnosti MEIZU. Napríklad na našom na zákazku vyrobenom chladiacom systéme telefónu, ktorého jednotlivé okruhy vyrobené z medi majú polomer iba 0,4 mm. Ak teplota telefónu stúpne nad kritickú hodnotu, vodná para v týchto medených okruhoch odvádza teplo z materskej dosky pozdĺž celej kapilárnej štruktúry. Akonáhle sa para ochladí a premení spát na kvapalinu, obeh sa znovu obnoví.

Poznámky: